Půjčka na mateřské - kdo nabízí nejvýhodnější půjčku na mateřské?
- Půjčka na mateřské
- Bankovní půjčka na mateřské - podmínky
- TIP: Ženám na mateřské se nabízejí i další varianty pro získání peněz. Jedna z nich je půjčka na směnku. Jedná se však o vysoce rizikovou půjčku, která má zpravidla velmi vysoký úrok. Její výhodou je okamžité sjednání, které si však musí žadatel dvakrát rozmyslet. Za její nesplacení totiž hrozí exekuce.
- Nebankovní půjčka na mateřské
Starost o dítě je mnohdy finančně náročnější, než se rodiče zpočátku domnívají. Může se stát, že do rodinného rozpočtu zasáhnou nečekané výdaje a matky se ocitnou v těžké finanční situaci. Maminky na mateřské pak v takových případech shání výhodnou půjčku, kterou je ovšem velmi těžké získat. Které banky a nebankovní společnosti nabízejí půjčku na mateřské?
Banky i nebankovní společnosti poskytují ženám na mateřské půjčky velmi nerady. Považují je totiž za klientky s nízkou bonitou. Důvodem je ne příliš vysoký rodičovský příspěvek, který ženy na mateřské dovolené čerpají. Jelikož maminky na mateřské nedisponují vysokými příjmy, banky poté mají obavy, že by dluh nemusel být včas splacen.
Půjčka na mateřské
Z důvodu nízké bonity žen na mateřské není nabídka půjček na mateřské příliš rozsáhlá. Výše úroku bývá navíc často nepříznivá, podobně jako další podmínky úvěru. Pro zjištění, která společnost nabízí nejvýhodnější půjčku, lze využít srovnání spotřebitelských úvěrů online.
Maminky mají zpravidla dvě možnosti, kde zažádat o půjčku. V prvé řadě lze využít nabídky bank, které však často vyžadují vyšší bonitu žadatelek. Druhou možností jsou nebankovní společnosti, kam se řadí například ověřené firmy jako Ferratum, Zaplo, Zonky, Provident apod.
Klientky, které nejsou schopny půjčku včas splatit, se mohou snadno dostat do dluhové pasti. Z toho důvodu je důležité si před půjčkou dobře rozmyslet svou schopnost závazek včas splatit, o čemž hovoří i Zaplo zkušenosti.
Bankovní půjčka na mateřské - podmínky
Při žádosti o půjčku, mají určitou výhodu maminky, které si na mateřské přivydělávají. Vedlejší příjem může být důvodem, pro který banka na půjčku přeci jen kývne. Ne každá žena má však takové pracovní příležitosti. Obzvlášť složitá je tato situace pro matky samoživitelky.
Výše půjčky navíc není neomezená. Půjčku na mateřské lze získat pouze do několika tisíc korun. Obvykle se horní hranice pohybuje okolo 20 000 Kč.
Pro získání půjčky na mateřské je potřeba splnit určité podmínky. Banky zpravidla vyžadují výpis z běžného bankovního účtu jako potvrzení příjmů. Klientky také musí doložit:
-
dva doklady totožnosti (Občanský průkaz, rodný list, řidičský průkaz apod.)
-
výši rodičovského příspěvku
-
potvrzení o peněžité pomoci v mateřství - od České správy sociálního zabezpečení
-
rodný list dítěte - vyžadují jen některé banky
Důležitou podmínkou pro získání bankovní půjčky je úvěrová historie. Tedy fakt, zda se klientka nenachází v daném momentě v exekuci nebo insolvenci. Takové klientky jsou pro banky příliš rizikové a půjčku získat nemohou.
Mezi banky, které nabízejí půjčku na mateřské patří:
-
Air bank
-
Equa Bank
-
Česká spořitelna
-
ČSOB
-
Komerční banka
-
UniCredit Bank
Některé z bank umožňují sjednání půjčky online, konkrétně se jedná o Air Bank a Equa Bank. U ostatních bank je potřeba zajít osobně na pobočku.
TIP: Ženám na mateřské se nabízejí i další varianty pro získání peněz. Jedna z nich je půjčka na směnku. Jedná se však o vysoce rizikovou půjčku, která má zpravidla velmi vysoký úrok. Její výhodou je okamžité sjednání, které si však musí žadatel dvakrát rozmyslet. Za její nesplacení totiž hrozí exekuce.
Nebankovní půjčka na mateřské
Alternativou k bankovním úvěrům jsou dnes nebankovní společnosti. Před volbou tohoto typu půjčky by si měly maminky zjistit, zda nemají nárok na příspěvek v hmotné nouzi. Nebankovní půjčky totiž často nebývají výhodné a žadatelky by se vždy měly pozorně obeznámit s pravidly, za kterých si půjčku sjednávají.
Nebonitním klientům, mezi které maminky na mateřské bohužel patří, nabízejí nebankovní společnosti často nepříznivé podmínky v podobě vysokých poplatků. Takové půjčky pak mohou finanční situaci rodiny spíše zhoršit, než vylepšit.
Nebankovní společnosti připadají v úvahu zejména tehdy, odmítne-li banka poskytnout klientovi půjčku. Poté často nezbývá jiná možnost, než se obrátit právě na některou z nebankovních společností.
Mezi ověřené nebankovní společnosti poskytující půjčku na mateřské patří například:
-
Zonky
-
Kamali
-
Home Credit
-
Provident
-
Ferratum
-
Zaplo
Při sjednávání půjček je vždy potřeba být opatrný a pečlivě číst podmínky úvěru ve smlouvě a to i tehdy, jedná-li se o ověřenou společnost.
Ačkoliv je pro maminky na mateřské dovolené leckdy složité získat půjčku, výše uvedené společnosti tuto možnost svým klientkám poskytují. Před sjednáním půjčky je vhodné si projít veškeré alternativy, ať už bankovních či nebankovních půjček. Pozor si je potřeba dát na neověřené nebankovní společnosti s nesmyslnými úroky a poplatky, které mohou tíživou finanční situaci ještě zhoršit.
Publikováno: 19. 02. 2021
Kategorie: Rady a tipy