Seznam věcí, které sbalit na výlety s dětmi (nejen) do přírody

Až budete plánovat prázdninový výlet s dětmi, zkuste se zamyslet, jaké nezbytnosti se vám mohou hodit v sbalené v batohu. Jedině tak vás nepříjemně nepřekvapí nenadálé okolnosti, které vás mohou na výletech s dětmi potkat. A že jich je! Co si s sebou sbalit? Máme pro vás praktický seznam!

Pláštěnku, náhradní oblečení a obutí

Počasí bývá (zvláště na horách) dost nevyzpytatelné. A ze slunečného dne se tak rázem může stát deštivé dobrodružství. Abyste nemuseli riskovat nachlazení a špatnou náladu, nezapomeňte dětem sbalit pláštěnky a náhradní oblečení a obutí.

Repelenty, kšiltovky a opalovací krém

U horkého počasí ještě chvíli zůstaneme. Abyste po návratu z výletu nemuseli řešit nepříjemné úpaly, úžehy nebo další komplikace, nezapomeňte děti před výletem namazat opalovacím krémem s vysokým faktorem. Ochranu během výletu pravidelně obnovujte a děti vybavte kšiltovkou nebo kloboučkem. Nezapomeňte ani na repelent a cestovní lékárničku!

Jídlo a pití

Spoléhat na horské chaty po cestě asi není zrovna dvakrát ideální. Nejen, že se nemusíte „trefit“ do otevírací doby konkrétního podniku, taky vás pravděpodobně nepříjemně překvapí ceny s vysokohorskou přirážkou. Proto dětem sbalte svačinu do praktického svačinového boxu a nezapomeňte přibalit také dostatek tekutin. Jejich příjem můžete podpořit třeba originální dětskou lahví na vodu MEPAL, kterou pořídíte v mnohých atraktivních designech a různých objemech.

Měli byste vědět: Na každé kilo váhy je vhodné, aby dítě vypilo 60 ml tekutin!

Hračky a různá „rozptylovadla“

Aby nebyl výlet jenom o chození a zdolávání horských vrcholů, připravte pro děti také zábavný program v podobě nejrůznějších her. Sbalit můžete oblíbené deskovky, karty nebo další „rozptylovadla“ v podobě míče, bublifuku, kříd, skákací gumy nebo různých „cestovních“ hlavolamů. Cesta vám bude ubíhat rychleji a vytyčeného cíle dosáhnete mnohem snáz.

Dobrou náladu

Tím nejdůležitějším vybavením na cesty, které si na výlet s dětmi „přibalit“, je nepochybně dobrá nálada. Je potřeba počítat s tím, že ne vždy se vše vydaří přesně tak, jak jste si naplánovali. Důležité ovšem je užít si každý výlet tak, aby vám i vašemu dítěti zůstaly na společně strávený čas jen krásné vzpomínky.

Publikováno: 01. 09. 2023

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Jarmila Svobodová