Předejděte opruzeninám prevencí: Co dělat, aby se vaše miminko cítilo komfortně?

Jsou nepříjemné a mohou být i bolestivé. U některých dětí mohou být dokonce i do krve. O čem je řeč? Jsou to opruzeniny. U malých dětí nemusí být nic výjimečného. Jak si s nimi poradit? Dejte na rady zkušenějších maminek, které vybírají kosmetiku pro nákupní rozcestník Internetový poradce.

Produkt jménem Sudocrem, či jiné možnosti

V lékárně je možné najít celou řadu produktů, které jsou určené na léčbu opruzenin. Pokud je možnost, kterou si maminky chválí nejvíce, je to takzvaný Sudocrem. Charakteristická bílá mast, kterou se poškozená místa pravidelně mažou. Pokud by náhodnou nezabral, jsou i další možné alternativy, jako je Pityol, Bepanthen, nebo Rybilka. Ať už nakonec zvolíte kterýkoliv produkt, berte na vědomí, že kvalitní dětská kosmetika neobsahuje dráždivé látky.

Hygiena je základ

Výše jsme zmínili první pomoc, pokud se opruzeniny objeví. Stejně jako u jakýchkoliv jiných zdravotních problémů, i zde je pochopitelně nezbytností myslet na prevenci. Základem by měla být hlavně hygiena. Ta spočívá v důkladném mytí a odstranění všech nečistot, které může dítě jak v oblasti zadečku, tak i na jiných místech mít. Výrazně tak oddálíte riziko jejich vzniku.

Pomáhá kyslík

Na opruzeniny funguje i jedna velmi jednoduchá cesta. Je pojena s tím, že poškozené kůži je dopřán dostatek kyslíku. Pokožka tak může dýchat a výrazně se tak zlepší schopnost její přirození regenerace. Není nutné v tomto postupu hledat cokoliv složitého. Jednoduše své miminko hned neoblékejte. Nechte ho i pár desítek minut neoblečené. Navíc uvidíte, jak se mu daná volnost bude líbit.

Používejte jenom kvalitní věci

Co máme na mysli? Jsou to třeba pleny, nebo kvalitní vlhčené ubrousky určené pro děti. Obojí doporučujeme jak proto, že kromě svého klasického účelu se jedná o věci, které mohou obsahovat i látky, které pomohou kůži dítěte vyživovat, chránit, ale také regenerovat. I to se hodí jak ve chvíli, kdy chcete opruzeninám předcházet, tak i ve chvíli, kdy se jich potřebujete co možná nejrychleji zbavit.

Publikováno: 21. 09. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Zdraví

Autor: Jarmila Svobodová