Jaké hračky bodují u kluků a jaké u holčiček?

Blíží se Vánoce, a tak mnozí začínáme přemýšlet, čím potěšíme své ratolesti letos. Možná tušíte, ale rad ohledně hraček není nikdy dost. Zvláště babičky, tety, strejdové si nechají rádi napovědět.

Hračky pro malé a velké kluky

Každý kluk by měl mít spoustu aut. Autem, motorkou, ale i letadly, tanky, raketami, vláčky potěšíte vždy. Podle stáří dítka vyberte materiál a velikost hračky. Malým klukům udělá radost i odrážedlo, míč, ponk s nářadím, maska hasiče s výstrojí, stavebnice nebo puzzle s oblíbeným hrdinou. Větší kluci zajásají u hraček na téma oblíbené počítačové hry nebo hrdiny, také u magnetických nebo elektronických stavebnic, hlavolamů. Mnohé potěší i boxovací pytel a rukavice, vybavení na florbal, koloběžka, ale také karty, knížka nebo výroba slizu či jiná důmyslná „dílna“. Pro větší kluky můžete vybírat i autodráhy, které si mnohdy přáli jako děti jejich tatínkové, a teď si se syny splní svůj sen. K dispozici jsou i velmi hezké dřevěné autodráhy, které jsou oblíbené a kvalitní stejně jako dřevěné koleje s vláčky.

Teď se budou hrát holky a holčičky

Malé holčičky by měly mít kočárek a do něj milovanou panenku. Mnohé rády vozí i plyšová zvířátka. Co třeba pejsek, který umí běhat? Koupit jim můžete i plastové nádobí, kuchyňku, puzzle s oblíbenou postavičkou, vílu z pohádky, sadu gumiček do vlásků, princeznovské šatičky, kouzlenou hůlku a podobně. Větší holky potěší výroba parfémů a další „dílničky“, paletka stínů na oči, poníci, povlečení s oblíbeným motivem, knížky, velké puzzle, dětský fotoaparát a podobně. Ať už vybíráte dárek pro roční dítě, prvňáčka nebo třináctiletého osmáka, vždy berte v potaz, co je baví. Zvířata? Vesmír? Stroje? Ruční práce? Mají oblíbený sport, hudbu nebo třeba kreslí a malují? Zaměřte se na to, a nemůžete trefit „vedle“.

Publikováno: 14. 09. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Jarmila Svobodová