Jak rozvíjet inteligenci u miminka

Jde to? Určitě ano. Samozřejmě vždy musíte postupovat s ohledem na jeho věk. Je však dokázáno, že vývoj inteligence může začít už v útlém věku. Jak na to? S našimi tipy to můžete jednoduše vyzkoušet.

Opakujte několik známých slovíček

U malých miminek rodiče chtějí, aby jejich děťátko začalo co možná nejdříve mluvit. A také chtějí, aby řeklo jedno ze známých prvních slůvek, jako je máma, nebo táta. Pokud budete tyto ale i jiná podobná slova opakovat, dítě se je bude snažit opakovat a tím svou inteligenci postupně rozvíjí. Samozřejmě nezapomínejte ho za jeho snažení odměnit, a to třeba pochvalou, pohlazením, nebo i příjemným a oblíbeným polechtáním.

Mluvte o předmětech, které má v ruce

U odrostlejších miminek, která už začínají mluvit a hrát si s předměty, je třeba začít o jednotlivých věcech mluvit. Tedy začít je popisovat. Nejprve tak, že je pojmenujete jejich názvem a potom můžete popisovat i jejich vlastnosti. Příkladem může být míč. Ten je velký nebo malý, má určitou barvu, stejně je kulatý. I tudy vede rozvoj inteligence, jelikož získané poznatky začne dítě aplikovat i na další věci – pozná třeba, že koulička na vánočním stromečku je také kulatá a má určitou barvu. I zde nezapomínejte natolik důležitou pochvalu, která dítě bude motivovat v tom, aby se samo snažilo.

Podporujte hmat – jeden z důležitých lidských smyslů

Hmat je pro dítě velmi důležitým smyslem, pomocí kterého také dokážete rozvíjet jeho inteligenci. Dávejte mu různorodé hračky, které bodu mít různou velikost, tvar, ale třeba i různou konzistenci. V pokročilejším věku nezapomínejte na hry související s tím, do jakého otvoru přijde která věc. Zde vypozorujete, že dítě začne používat jak naučené hmatové vjemy, tak i ty, které jste ho učili výše – v souvislosti s tím, jaké mají věci tvar a zda jsou velké, nebo třeba malé.

Na horách je rodině dobře!

Milí rodiče, vezměte svou rodinku na parádní dovolenou. Pokud jsou děti ještě malé a nezvládnou dovolenou v zahraničí, vyberte si dovolenou v tuzemsku. Na stránka MegaUbytko.cz najdete pěkné pobyty a ubytování pro rodiny s dětskými atrakcemi. Vybírat můžete chaty a chalupy pro rodiny, penziony, apartmány nebo stále oblíbenější kempy, které nabízejí velké dětské hřiště a děti se na nich dokonale vyřádí.