Co to je Chia shake a pro koho je vhodný?

Právě s hubnutím si spousta lidí spojí hladovku či snížený přísun potravin. Ovšem v případě ketodiety je tomu jinak. Ano - budete muset zapomenout na oblíbená tučná jídla nebo různé cukrovinky, ale za to nemusíte hladovět. Ketodieta je založená na vyšším příjmu bílkovin než sacharidů a tuků, konkrétně obsahuje tato proteinová dieta až 70 % bílkovin. Kdežto v běžné stravě převládají právě sacharidy a tuky. Jakmile tělo omezí příjem sacharidů přejde do tzv. ketózy, kdy tělo začne čerpat energii z tukových zásob a následuje proces hubnutí.

Chia Shake – pro koho je vhodný?

Produkt Chia Shake se skvěle hodí k hubnutí právě díky nízkého obsahu sacharidů, které na redukci tělesné hmotnosti mají značný vliv. Bílkoviny vás dostatečně zasytí, a proto nebudete hladovět, navíc organismus odbourává tukové zásoby, tudíž lze vyloučit cvičení. Pokud chcete opravdu efektivně zhubnout, je na místě jíst správný poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Zároveň se můžete těšit s nárůstem svalové hmoty, a to vše bez „hladovky“. Drink Chia Shake vás zasytí na 3 až 5 hodin. Navíc je velmi užitečný také pro sportovce, protože napomáhá ke kvalitní regeneraci. Dobře se vstřebává a dodá tělu veškeré potřebné živiny, jako jsou omega-3 mastné kyseliny z chia semínek a vitamíny a minerály. Nutno podotknout, že koktejl obsahuje WPC protein, který patří mezi významné zdroje bílkovin. Tento produkt, ale potěší také vegany, protože se skládá z ingrediencí, které schválila The Vegan society (registrovaná charitativní organizace). Koktejl disponuje širokou škálou vitamínů, jako vitamin D či B12, které se v rostlinné stravě nenachází, tudíž je zapotřebí vitaminy získávat z jiného zdroje. Rozhodování, zda nápoj vyzkoušet, vám usnadní tato Chia Shake recenze na Ecoblogu.

Jak Chia Shake připravit?

Příprava koktejlu je zcela jednoduchá, stačí – nabrat prášek do odměrky, zamíchat do koktejlu, nalít 250g mléka, promíchat a začít konzumovat.

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Jarmila Svobodová