Kam vyrazit na jarní prázdniny?

Obsah článku:
  1. ​Až na vrcholky hor

Jarní prázdniny jsou oblíbeným mezistupněm mezi volnými dny o Vánocích a letními prázdninami v červenci a srpnu. Přestože letos mají děti nepsané volno skoro nonstop, termíny pro jarní prázdniny platí. Vyjet za zážitky na hory a strávit tam i případný lockdown, je tím nejlepším možným využitím volného času, který se právě začátkem března nabízí.

Ideální podmínky pro strávení jarních prázdnin nabízí ubytování na Kvildě. Nemusí jít nutně o rezervaci pokojů hotelového typu, které jsou aktuálně mimo provoz, ale nic vám nebrání ubytovat se v apartmánových pokojích, které budou sloužit jen a jen vaší rodině. Kvilda patří k nejvýše položeným obcím v České republice. Leží uprostřed šumavských plání a kolem dokola se rozprostírá šest maloplošných zvláště chráněných území, jako je Jezerní slať, Kvilda-Pod políčky, Olšinka, Pramen Vltavy, Tetřevská slať a Vltavské stráně. Milujete-li přírodní scenerie, nudit se zde rozhodně nebudete.

​Až na vrcholky hor

Pokud byste chtěli do centra dění a k tomu na vrcholky hor, zamiřte do Krkonoš. Ubytování v Bedřichově, který je částí Špindlerova Mlýna vás nenechá na pochybách, proč jsou Krkonoše vnímány jako nejkrásnější hory v Česku. Víte, že jen česká strana Krkonoš má na sedm desítek hor vyšších než 1000 metrů nad mořem? Určitě stojí za to některé zhlédnout osobně.

Jarní prázdniny na horách lze strávit i na Moravě. Zavítejte do Jeseníku a užijte si místní pohostinnosti. Ubytování v Jeseníku nabízí apartmány, které leží v zóně s prokazatelným prouděním nejčistějšího vzduchu v ČR. Samotné město Jeseník je proslulé lázeňstvím. Už jste někdy slyšeli o Priessnitzových zábalech? Určitě ano. Zábal těla do vlažné vody, přikrytí igelitem a takzvané zapaření se používá při léčbě kašle, laryngitidy, ale i sražení horečky.

Vy však vyrazte do Jeseníku zdraví. Bude to stát za to. Určitě se po cestě zastavte na Červenohorském sedle, které je nejen moravsko-slezskou hranicí, významnou logistickou trasou, ale i úžasným biotopem, který nemá široko daleko konkurenci. Ostatně přijeďte se přesvědčit sami. Jeseníky vás rádi uvidí!

Publikováno: 12. 03. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Svobodová