Kam vyrazit na jarní prázdniny?

Jarní prázdniny jsou oblíbeným mezistupněm mezi volnými dny o Vánocích a letními prázdninami v červenci a srpnu. Přestože letos mají děti nepsané volno skoro nonstop, termíny pro jarní prázdniny platí. Vyjet za zážitky na hory a strávit tam i případný lockdown, je tím nejlepším možným využitím volného času, který se právě začátkem března nabízí.

Ideální podmínky pro strávení jarních prázdnin nabízí ubytování na Kvildě. Nemusí jít nutně o rezervaci pokojů hotelového typu, které jsou aktuálně mimo provoz, ale nic vám nebrání ubytovat se v apartmánových pokojích, které budou sloužit jen a jen vaší rodině. Kvilda patří k nejvýše položeným obcím v České republice. Leží uprostřed šumavských plání a kolem dokola se rozprostírá šest maloplošných zvláště chráněných území, jako je Jezerní slať, Kvilda-Pod políčky, Olšinka, Pramen Vltavy, Tetřevská slať a Vltavské stráně. Milujete-li přírodní scenerie, nudit se zde rozhodně nebudete.

​Až na vrcholky hor

Pokud byste chtěli do centra dění a k tomu na vrcholky hor, zamiřte do Krkonoš. Ubytování v Bedřichově, který je částí Špindlerova Mlýna vás nenechá na pochybách, proč jsou Krkonoše vnímány jako nejkrásnější hory v Česku. Víte, že jen česká strana Krkonoš má na sedm desítek hor vyšších než 1000 metrů nad mořem? Určitě stojí za to některé zhlédnout osobně.

Jarní prázdniny na horách lze strávit i na Moravě. Zavítejte do Jeseníku a užijte si místní pohostinnosti. Ubytování v Jeseníku nabízí apartmány, které leží v zóně s prokazatelným prouděním nejčistějšího vzduchu v ČR. Samotné město Jeseník je proslulé lázeňstvím. Už jste někdy slyšeli o Priessnitzových zábalech? Určitě ano. Zábal těla do vlažné vody, přikrytí igelitem a takzvané zapaření se používá při léčbě kašle, laryngitidy, ale i sražení horečky.

Vy však vyrazte do Jeseníku zdraví. Bude to stát za to. Určitě se po cestě zastavte na Červenohorském sedle, které je nejen moravsko-slezskou hranicí, významnou logistickou trasou, ale i úžasným biotopem, který nemá široko daleko konkurenci. Ostatně přijeďte se přesvědčit sami. Jeseníky vás rádi uvidí!

Na horách je rodině dobře!

Milí rodiče, vezměte svou rodinku na parádní dovolenou. Pokud jsou děti ještě malé a nezvládnou dovolenou v zahraničí, vyberte si dovolenou v tuzemsku. Na stránka MegaUbytko.cz najdete pěkné pobyty a ubytování pro rodiny s dětskými atrakcemi. Vybírat můžete chaty a chalupy pro rodiny, penziony, apartmány nebo stále oblíbenější kempy, které nabízejí velké dětské hřiště a děti se na nich dokonale vyřádí.