Lze získat slevu na dítě u povinného ručení? Jak velká může být úspora?

Bezproblémoví řidiči platí méně. V otázce výše částky za povinné ručení je to známá věc. Proto před pár lety přišly české pojišťovny s novou akcí – kdo má děti, obdrží na povinné ručení slevu. Pod tlakem zodpovědnosti s dítětem na zadní sedačce totiž řidiči jezdí opatrněji. Nepříjemný každoroční výdaj ve výši tisíců korun. Povinné ručení navíc postupně zdražuje, a tak řidiči hledají způsoby, jak na něm co nejvíce ušetřit. V tom jim pomáhají i pojišťovny. Přicházejí s nejrůznějšími akcemi, které mají od placení zákonného pojištění auta ulevit – slevy pro starší řidiče, za bezškodní období či za online sjednání. Finanční situaci řidičům usnadňují i různé internetové portály, které porovnávají nabídky jednotlivých pojišťoven. Například díky kalkulačce havarijního pojištění od 123ruceni.cz každý najde ten nejvýhodnější produkt sobě přímo na míru už za pár minut.

Sleva na dítě u povinného ručení v roce 2021

S naprostou novinkou však přišla v roce 2017 pojišťovna Allianz. Vycházela ze statistik, že u řidičů s dětmi je riziko autonehody o několik procent nižší než u ostatních řidičů. Tato skutečnost umožnila zlevnit o 5 % povinné ručení těm, kdo vozí v autě děti. Stejnou inovaci brzy zavedly i pojišťovny Slavia a Generali. Ani u jedné společnosti však neměla dlouhého trvání a v roce 2021 už se sleva na dítě u povinného ručení neposkytuje. Rodiče-řidiči ovšem mohou i nadále využívat své zodpovědnosti k ušetření až tisíců korun ročně, jen jinými způsoby. Například za každý rok bez nehody získávají na povinné ručení 5% až 10% slevu. Ta postupně roste, až po asi 11 letech dosáhne maximálního bonusu, který u některých pojišťoven představuje 60 %. TIP: Povinné ručení nepokrývá škody způsobené na vlastním vozidle. Poškození indikují i zdánlivé maličkosti, které majitelé často ignorují. Každý by proto měl věnovat pozornost kontrolkám v autě a svému vozu dopřát přesně to, o co si říká. Cena povinného ručení klesá jednoduše také s věkem, neboť starší řidiči zpravidla platí méně. Pojišťovny poskytují také slevy za věrnost. Stačí si u jedné a té samé společnosti sjednat jak povinné ručení, tak třeba životní pojištění pro potomka a klient se může těšit až na 10% úlevu.

Srovnávače pojištění

Nejvýznamnějším pomocníkem při hledání toho nejlevnějšího produktu jsou internetové srovnávače a kalkulačky povinného ručení. Tu nabízí i výše zmíněný web 123ruceni.cz. Produkty řadí vzestupně, a tak klient bez složitého hledání okamžitě vidí ten nejlevnější, jehož cena v roce 2021 činí pouhých 968 Kč. To je až o 70 % méně než při sjednávání v pojišťovně. Použití kalkulačky je rychlé, jednoduché a dostupné pro každého. Uživatel jednoduše zadá údaje o sobě a o svém vozidle, které si formulář žádá, a nechá si vypočítat cenu. Ihned se mu ukážou nabídky českých pojišťoven uzpůsobené jemu na míru uvedené ceny přesně odpovídají parametrům, které zadal. Nemůže se tak stát, že jakmile dojde na samotné sjednání, výsledná částka se několikanásobně zvýší. Zároveň si klient může být jistý, že výsledky splňují jeho požadavky a potřeby a že mu nehrozí koupě nedostatečného či nevhodného pojištění. Teď už nezbývá než porovnávat a následně bez nutnosti kamkoliv chodit povinné ručení sjednat. Kalkulačka povinného ručení tak kromě peněz šetří i čas. Každému během několika okamžiků najde ideální nabídku za skvělou cenu, aniž by kvůli tomu musel opouštět dům nebo se jen zvednout ze židle.

Publikováno: 18. 02. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Jarmila Svobodová