Jak zabavit miminko, aby se unavilo

Nuda je to nejhorší, co může vaše miminko zažít. Nejenom proto, že může být nespokojené a brečet, ale i proto, že ve vyšším věku bude samo vymýšlet různé lumpárny. Jak zabavit miminko a být dokonalým rodičem? Vsaďte na vyzkoušené metody.

Mluvení je základ

Každé miminko velmi rádo poslouchá hlas svých rodičů. Zabavit ho můžete už jenom tím, že na něho budete mluvil. Lze si s ním jenom povídat, i když víte, že vám nebude odpovídat. Pokud vám docházejí témata vhodné konverzace, zkuste mu vyprávět pohádku, nebo mu zazpívejte. Právě zpěv může být zajímavým zpestřením hlavně při obyčejném monotónním hovoru.

Bez zvuků to nejde

Miminko rozhodně nemá rádo ticho. Potvrzuje to i fakt, že ho zabavíte tím, když na něj budete mluvit. Co když bude nutné se také vzdálit? V takovém případě je třeba pořídit mu množství hraček, které budou vydávat různé zvuky. Tím ho zabavíte stoprocentně. Hračky mohou třeba jenom různě šustit, stejně jako mohou zvonit, nebo mohou sami vydávat různé zvuky skrz reproduktor. Ať už zvolíte cokoliv, důležitá je hlavně rozmanitost. Jednotvárnost časem dokáže omrzet i malé miminko.

Dopřejte mu pohyb

Neustálé ležení v postýlce by rozhodně unudilo každého. I dospělého. U dětí to není jiné. I když ještě neumí chodit, neznamená to, že byste mu neměla dopřát dostatek pohybu. Jak na to? Můžete ho vozit v kočárku, můžete ho chovat, nebo ho jenom nosit. Potěší ho jak to, že se s ním hýbe, tak i to, že rázem uvidí i jiný svět, než jenom ten, který nabídne výhled z jeho postýlky.

Nebojte se dotyků

I tímto ho zabavíte. Doteky jsou pro dítě velmi důležité. Můžete ho hladit, můžete ho lechtat, stejně jako se poslední dobou dostávají do popředí i dětské masáže. To všechno jsou také osvědčené postupy, jak zvýšit citové pouto a jak zároveň vaše děťátko dobře zabavit. Ať už jste jeho maminka, nebo jste jeho tatínek.

Publikováno: 04. 11. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Jarmila Svobodová