Jaké jsou možnosti vzdělávání na mateřské a rodičovské?

Mateřská a rodičovská dovolená je ideální dobou k získání jiné kvalifikace nebo rozšíření té stávající. Přečtěte si, jaké máte možnosti - jakými způsoby a kde můžete studovat.

Možnosti vzdělávání na mateřské a rodičovské

Možností vzdělávání na mateřské a rodičovské je několik. Kvalifikaci si můžete doplnit studiem na střední i vysoké škole a to dálkovou formou. V dnešní době však můžete studovat také různé online kurzy z pohodlí domova. Některé jsou sice zdarma, ale ty vám pak nemusí zaměstnavatel uznat a může dát přednost uchazeči s oficiálním osvědčením nebo diplomem. Další možností je studium rekvalifikačních kurzů, které bývají zakončeny autorizovanou zkouškou, po jejímž úspěšném absolvování získáte oficiální osvědčení o rekvalifikaci s akreditačním číslem vydaným MŠMT ČR s celostátní platností. Na něj zaměstnavatelé slyší nebo ho můžete využít v začátku podnikání jako doklad při zakládání živnosti.

Jaké obory se vyplatí studovat?

Při výběru kurzu nebo školy se zajímejte o následné uplatnění se na trhu práce. Umožňuje obor či pracovní pozice práci z domova nebo flexibilní pracovní dobu, kdy se tak budete moci více věnovat rodině? Zvažujete-li podnikání, zpracujte nebo si nechte vytvořit analýzu trhu, která odhalí, zda je po službě či výrobcích poptávka. Lze usuzovat, že obory jako personalistika, účetnictví, online marketing nebo obchod, budou stále žádané. Společnost Orange Academy na některé z nich pořádá školení právě formou rekvalifikace.

Jaké jsou výhody rekvalifikačních kurzů u Orange Academy?

Rekvalifkační kurzy si můžete hradit sami, ale jste-li vedeni na úřadu práce jako uchazeči či zájemci o zaměstnání, můžete požádat o proplacení kurzu. Po splnění určitých podmínek (přispěje-li kurz k vašemu uplatnění se na trhu práce, je pro vás vzhledem ke zdravotnímu stavu vhodný atd.) vám ho úřad práce uhradí a to až do výše 50 000 Kč. Výhodou těchto kurzů je jejich přizpůsobení i úplným začátečníkům. Zkušení lektoři vám vše vysvětlí na příkladech z praxe. V rámci výuky si budete moci učivo procvičovat i v e-learningu. Orange Academy poskytuje k výuce vlastní materiály. Na mateřské či rodičovské oceníte možnost absolvování kurzů ve větších městech po celé České republice, kdy tak ušetříte čas s dojížděním na výuku. Věříme, že si z naší nabídky vyberete! Budeme se na vás těšit!

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Jarmila Svobodová