Vydejte se s dětmi do ZOO! Poradíme, kde jsou ty nejkrásnější!

Připravit pro své děti atraktivní celodenní program v rámci rodinného výletu není vůbec snadnou úlohou. Rodiče z menších měst navíc nemají tolik možností a pokud chtějí se svými dětmi prožít opravdu dokonalé chvíle plné překrásných zážitků, musí při svém hledání pátrat i několik desítek kilometrů za hranicemi svého okresu. Pokud se právě nacházíte v podobné situaci a chcete mít jistotu, že se nic nepokazí, vsaďte na ty nejlepší zoologické zahrady na území našeho státu. Kontakt s přírodou a poznávání jednotlivých zástupců živočišné říše je skvělou zábavou pro celou rodinu. Představme si tři dlouhodobě nejúspěšnější zahrady u nás.

Zoologická v Hluboké nad Vltavou

Stále existují lidé, co o této zoologické zahradě nikdy neslyšeli a to se jedná o nejkrásnější park svého druhu na jihu Čech. Svou rozlohou je naprosto ideální pro rodiny s menšími dětmi. Zoologická zahrada leží na břehu Munického rybníka a právě pro děti pořádá celou řadu zajímavých akcí, mezi které patří například Noční Zoo, Halloween, krmení vyder nebo dětský den. Dokonce je zde možnost vstoupit do volně přístupného výběhu zakrslých koz a užít si s nimi bezprostřední kontakt v rámci krmení či prostého seznamování se. Zajistěte si ubytování v Hluboké nad Vltavou a podnikněte ve zdejší oblasti i další výlety.

Zoologická ve Dvoře Králové

Pobyt v Dvoře Králové nad Labem je při návštěvě zdejší zoologické zahrady naprostou nutností. Samotné město a jeho okolí je pro rodiny s dětmi jako stvořené. Zoologická zahrada nabízí v rámci celé Evropy největší kolekci zástupců africké fauny. Největším lákadlem se však stává Africké či Lví Safari. Vypravte se mezi divoké šelmy a obrovské savce vlastním vozem nebo nastupte do speciálního autobusu a užijte si jízdu plnými doušky. Dopřejte svým dětem opravdu silný zážitek.

Zoologická zahrada ve Zlíně

Kdo předešlé zahrady již zná a rád chtěl by poznat nejkrásnější zoologickou zahradu na Moravě, určitě se musí vydat do Zlína. Necelé 4 kilometry za hranicemi této moravské metropole se rozprostírá nejnavštěvovanější zahrada v České republice. Areál je pro lepší přehlednost rozdělen dle jednotlivých kontinentů a veškeré výběhy pak věrně kopírují přirozené prostředí každého zvířete zvlášť. Děti si ze zoologické zahrady odnesou nejen zážitky, ale i cenné vědomosti. Dovolená ve Zlíně je perfektní volba i pro vás.

Publikováno: 27. 08. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Jarmila Svobodová