Návod, jak pracovat na mateřské či rodičovské dovolené

Množství maminek si neustále klade tuto otázku. Dá se skloubit práce a péče o děti? Ačkoli to zní nereálné, dá se to. My vám dáme tipy, díky kterým to hravě zvládnete.

Pokud jste žena a jste na mateřské dovolené, nezoufejte. Stále se dají najít způsoby, jak si vydělat nějakou tu korunu navíc. Máte práci, kterou lze provádět i z pohodlí vašeho domova? Nebo takové štěstí nemáte? Nevadí, jsme tu proto, abychom vám pomohli. Vaším prvořadým úkolem je vytvoření efektivního time managementu. To znamená, že v momentě, kdy potřebujete pracovat, oslovte manžela, tchyni, sousedku, kamarádku či jiných blízkých lidí, kteří by vám na pár hodin uhlídaly dítě. Práci budete provádět pouze pár hodin, to by jim nemělo zkřížit jejich vlastní plány.

Pracovat na mateřské vyžaduje určitá pravidla:

  • Nemůžete na jednu smlouvu pracovat a současně z ní i pobírat dávky.
  • V případě, že si práci chcete udržet, pracujte v jiné firmě, než v jaké pracujete do nástupu na mateřskou dovolenou. Co se týče vašeho původního zaměstnání, nemusíte podávat výpověď.
  • Nový pracovní poměr uzavřete ať už na dobu neurčitou, určitou, na dohodu nebo na plnou smlouvu. Se zaměstnavatelem se můžete dohodnout, v které dny a hodiny budete pracovat.

Kde hledat zakázky/práci, když chcete dělat z domu?

Jednou z možností, jak si přivydělat či regulérně vydělávat na mateřské nebo rodičovské dovolené, je tvorba obsahu na weby. Pokud si rozumíte se slovy a ráda píšete, možná vás chytí copywritign. Anebo jsou vám bližší sociální sítě? V obou případech najdete atraktivní zakázky na online platformě PR Yard, kde se můžete zaregistrovat zcela zdarma.

Add comment