Položte základy pergoly nebo zahradního domku zcela bez betonování

Dřevostavba na zahradě dnes již není žádnou výjimečnou záležitostí. Spoustu lidí rádo svůj travnatý pozemek u domu obohacuje o nové kousky. Pergola, terasa, zahradní domek jsou součástí spousta zahrad. Ovšem víte, jak tyto stavby správně ukotvit? Pokud zrovna nejste léty prověření kutilové, možná by se vám hodila rada na víc. Položit základy pergoly můžete za pomocí betonových či ocelových patek, nebo zemních vrutů. Která z možností je však nejvýhodnější? Jednoznačná odpověď ovšem neexistuje, každá z variant má své výhody a nedostatky, ale přece jenom jedna má trošičku navrch. Jak se snadno vyhnout betonování? Zemní vruty jsou pro ukotvení pergoly či zahradního domku tou správnou volbou. V následujících řádcích vám prozradíme, jak položit základy dřevostavby při použití zemních vrutů a jejich výhody.

Zahradní domek již nemusíte pracně betonovat

Betonování je roky ověřená klasika, na kterou mnozí nedají dopustit. Ovšem nějakou tu nevýhodu vždycky najdeme. Především, co se týče času, protože pokud vás zrovna tlačí čas, není betonování zrovna ideální způsob, jak dřevostavbu ukotvit. Tvrdnutí betonu totiž trvá 3 až 4 dny, jestliže však k vám počasí není nakloněno, může se to protáhnout. Zatímco zemní vruty bez problémů zavrtáte do země i v zimě.

Zavrtání vrutů je o poznání rychlejší než betonování

Aplikovat zemní vruty zvládne i úplný začátečník a to do pár minut. K tomu vám stačí obyčejná delší ocelová tyč, kterou zastrčíte do otvoru vrutu. Následně točivými pohybu ve směru hodinových ručiček vrut postupně zavrtáváte.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Jarmila Svobodová