Den otců se blíží! Máte přichystaný dáreček pro toho svého?

U nás sice není zvykem slavit ve velkém Den otců, ale určitě si nějakou tu menší oslavu a poděkování naši tatínkové zaslouží. Tento svátek se slaví od roku 1910 a v roce 1966 byl v USA oficiálně ustanoven na třetí červnovou neděli. Letos tak bude Den otců 20. června. Ještě tak máte dostatek času sehnat pro svého tátu nějaký malý (i větší) dáreček. Máme pro vás tipy na pár nevšedních dárků. Snad se budou líbit

AirTag – aby už nic neztratil

Určitě jste slyšeli o novince od Applu, díky které hned tak něco neztratíte. Takže, pokud má váš tatínek zájem o nové technologie a ještě k tomu patří mezi věčné zapomětlivce, tak ho tato malá věcička určitě potěší. Může si ji buď vložit do peněženky, pověsit na klíče, případně zavěsit na tašku.

AirTag a doplňky k němu jsou skvělým dárkovým artiklem. Zdroj: Unsplash.com

Sám o sobě se ale AirTag nikam zavěsit nedá, proto je třeba k němu dokoupit elegantní přívěšek na klíče nebo bezpečnostní poutko na tašku a jiné věci. Naštěstí se už vyrojily neoriginální doplňky k AirTagu, takže můžete směle nakupovat. Samotný AirTag totiž není příliš levnou záležitostí, stojí necelých 900 Kč. Nejlepší tak je, koupit ho ve větším balení. Čtyři kusy stojí necelé 3 000 Kč.

Obal na mobil s pěknou vzpomínkou

Skvělým dárkem pro tatínka je personalizovaný kryt na mobil. Není problém sehnat ho také na starší zařízení, jako je třeba iPhone 7. My jsme si jako ukázku vybrali obal na iPhone 11.

  1. Nejdříve si vyberte vhodný obal na mobil. Záleží, jaký chcete, ale osobní fotku klidně můžete dát i na kvalitní knížkový kryt, který vidíte na obrázku. Není tedy pravda, že obrázek jde natisknout jenom na průhledný silikonový obal.

  1. Následně si do editoru vybraného e-shopu vložíte nějakou fotku z počítače, která bude tatínkovi připomínat společně prožité chvíle nebo místo, které má rád. Posuňute ji tak, aby na kryt přesně sedla a už stačí jen objednat.

Předplaťte mu streamovací služby či sportovní tv kanály

Je váš tatínek milovník filmů či seriálů, nebo se rád podívá na kvalitní fotbal? Předplaťte mu nějaké streamovací služby, jako je HBO či Netflix. Na HBO jsou téměř všechny přidané filmy a seriály s českým dabingem a na Netflixu také postupně přibývají.

Někoho možná potěší předplatné streamovací služby. Zdroj: Pexels.com

Možná ho také potěší více televizních kanálů, hlavně těch sportovních. Třeba se rád podívá na zápasy La Liga či Premier League.

A pokud má rád hudbu, můžete uvažovat nad předplacením Spotify či Deezeru. Při objednávání hlavně myslete na to, či je váš otec bude opravdu využívat a zda to bude umět. Ne každý je kamarád s moderními technologiemi.

Časopis přímo do schránky

Je to možná staromódní, ale někdo to má prostě rád – v klidu si sednout a přečíst si oblíbený tématický časopis. Pokud patří váš tatínek mezi tyto lidi, máte v tom jasno. Na výběr toho máte opravdu hodně. I když je doba onlinu, krásných časopisů je stále dost. Může to být nějaký časopis o cestování, sportu, chalupaření, rybaření a podobně. Vy sami už nejlépe víte, co vašeho tátu baví nejvíce.

Někdo preferuje tištěné časopisy. Unsplash.com

Alkohol na slavnostní chvilky

Pokud nevíte kudy kam a váš tatínek není zrovna abstinent, vhodným dárkem k jakékoliv příležitosti je vždy nějaká ta dobrá láhev kvalitního alkoholického moku. Plácněte se přes kapsu a vyberte něco kvalitního. Při výběru vína vám pomůže například aplikace Vivino.com. Nešetřete. Stejně si to pak zřejmě vypijete spolu. Po těch měsících odříkání a izolace si to váš tatínek i vy zasloužíte.

Láhev dobrého pití se hodí vždy. Zdroj: Pexels.com

Publikováno: 02. 06. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Jarmila Svobodová