Jarní sukně s laclem

V záplavě šatů a sukní, které každoročně s příchodem jara zažívají nebývalý boom se pravidelně snaží prosadit jarní sukně s laclem. Splňují všechny parametry, které by jarní sukně měly mít – jsou hravé, originální, veselé, barevné, neokoukané. Stejně jako kalhoty s laclem stály i sukně několik let na pokraji zájmu.

Modrý základ

Jarní sukně s laclem jsou v drtivé většině případů šité z džínoviny. Na jedné straně stojí pevný materiál, který nedovolí střihové experimenty, šaty z něj jsou většinou rovné nebo se jen mírně rozšiřují a dnes jsou téměř módní legendou. Skvělou dvojku tvoří s obyčejným tričkem a bílými teniskami. Je to zajímavá a vcelku originální uniforma. Lehká a poddajná džínovina se těší stejně velké oblibě a díky měkkému materiálu je možné doplnit jarní sukně s laclem i kapsičkami, šněrováním nebo přetočenými ramínky. Všechno, co jarní sukně zviditelní, se počítá.

Experimenty

Jarní sukně nesmí nudit. Po dlouhé zimě konečně přichází období, kdy mohou ženy ukázat, co v nich dřímá. Prostor dostává všemožné zdobení. Kousky s laclem jsou jako malířské plátno a je třeba mnoha vylepšení, aby nenudily. Jsou výrazné jen svým střihem a vždycky je co zdokonalovat. Ideální jsou zábavné a vtipné nášivky v podobě nápisů, komiksových bublin, animovaných postaviček nebo filmů a hudebních skupin, pro které mají nositelky slabost. Stejně dobře poslouží i nesmrtelné pyramidky, štras, flitry, barevné knoflíky nebo řetízky. Velkou pozornost je třeba věnovat poutkům na pásek, který by měl být téměř nedílnou součástí a přezkám na kšandách. Nejoblíbenější je klasika ve stříbrné barvě, ale nic se nezkazí ani plastovým zapínáním v neonové barvě. Zajímavým a neokoukaným detailem jsou i krajkové lemy nebo patchwork, kdy jsou jarní sukně s laclem sešité z mnoha kusů látky s různým vzorem nebo odstínem.

Nespočet variant

Džínovina je sice nejoblíbenější, ale zdaleka ne jediná látka, ze které lze jarní sukně s laclem ušít. Kousky ze lnu jsou nadčasové a téměř nesmrtelné, o slovo se hlásí i opomíjený manšestr. Zatímco džínovina se zaměřuje jen na všechny odstíny modré, jiné materiály nabízí téměř neomezenou škálu barev od bílé a krémové přes kobaltovou, karmínovou až po černou klasiku. Jaro je přece o barvách.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Jarmila Svobodová